TOP 10 seriali

Seriale określane mianem wieloodcinkowych filmów to produkcje, które przyciągają ogromną ilość widzów. Ideą serialu jest udostępnianie odcinków w regularnych odstępach czasu, np. co tydzień.

TOP 10 – najlepsze seriale wszechczasów

 

 1. House of Cards
  Amerykański dramat polityczny opowiadający o losach kongresmena Francisa Underwooda – rzecznika dyscypliny partyjnej Partii Demokratycznej. Ciężko pracujący Franck liczy na stanowisko ministra w nowym rządzie. Czy mu się to uda?
 2. Mr Robot
  Thriller psychologiczny opowiadający o losach Elliota – cierpiącego na fobię społeczną programisty. Elliot spotyka Mr Robota – osobę pragnącą zniszczyć amerykańskie korporacje. Jego losy przedstawiane są w tajemniczy sposób. Gra, którą prowadzi autor z widzem jest niesamowicie wciągająca.
 3. Jak poznałem Waszą matkę?
  Opowieść o szóstce przyjaciół: Tedzie Mosbym, Marshallu Eriksenie, Robin Scherbatsky, Barneyu Stinsonie oraz Lilly Aldrin. To świetny sitcom dla całej rodziny. Określana mianem „odwróconej historii miłosnej” produkcja produkowana była w latach 2005-2014 przez CBS.
 4. Detektyw
  „True Detective” to kryminalny serial emitowany przez HBO. Opowiada o serii dziwnych morderstw w Luizjanie, którym bacznie przypatrują się detektywi: Rustin Cohle i Martin Hart. Serial niesamowicie intryguje, pozwala wcielić się w rolę detektywa.
 5. Belfer
  Tytułowy Belfer (Maciej Stuhr) to nauczyciel, który przybywa do Dobrowic, aby wyjaśnić śmierć jednej z uczennic. Prowadzi własne, niezależne śledztwo. Zamordowana – Anna Walewska to wzorowa uczennica. Jakie tajemnice skrywają kilkutysięczne Dobrowice?
 6. Artyści
  Serial opowiada o losach nowego dyrektora Teatru Popularnego w Warszawie. Marcin Konieczny (główny bohater) musi pokonać wiele trudów, aby Teatr funkcjonował w należyty sposób. Na jego drodze stają między innymi aktorzy, urzędnicy, władze miasta i pracownicy teatru.
 7. Mentalista
  Amerykański serial kryminalny przedstawiający zdarzenia kryminalne, które rozwiązuje CBI. Tytułowym mentalistą jest Patrik Jane – człowiek, któremu seryjny morderca zamordował żonę i córkę. Posiada ogromne zdolności obserwacyjne, które wykorzystuje przy każdym prowadzonym śledztwie. Czy uda mu się dopaść mordercę swojej rodziny?
 8. Wataha
  Polski thriller, którego akcja toczy się na pograniczu polsko-ukraińskim. Strażnicy Graniczni prowadzą liczne śledztwa związane z przemytem ludzi, broni oraz narkotyków. Któregoś razu dochodzi do wybuchu w którym śmierć ponoszą pracownicy Straży Granicznej. Przeżyć udaje się tylko kapitanowi Wiktorowi Rebrowowi, który staje się jednym z głównych podejrzanych. Rebrow postanawia dowiedzieć się kto stał za zamachem.
 9. Pitbull
  Polski serial kryminalny opowiadający o pracy wydziału zabójstw. Inspirowane prawdziwymi historiami zdarzenia przedstawione są w sposób niesamowicie intrygujący. Seria doczekała się aż trzech sezonów. Ponadto, w oparciu o serialowe historie wyprodukowano również cztery filmy.
 10. Suits
  Amerykański dramat sądowy opowiadający o losach Mike Rossa – niedoszłego studenta prawa na Harvardzie. Ross to człowiek o wielkim talencie – ma fotograficzną pamięć, co pozwala mu przekonać Harveya Spectera do tego, aby zatrudnił go jako asystenta. Mimo braku ukończenia Harvardu – Mike dostaje pracę w kancelarii Pearson&Hardman.

 

Przedstawiony powyżej ranking ma charakter subiektywny. Nie mniej jednak – z całą pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Ranking seriali według filmweb.pl:

Jak oceniane są powyższe seriale według filmweb.pl? Który z nich cieszy się najlepszą oceną i jakie zajmuje miejsce w ogólnym zestawieniu?

Serial Ocena Miejsce w rankingu
Suits 8,2 33
Pitbull 8,2 31
Wataha 7,9 Poza top 100
Mentalista 7,8 Poza top 100
Artyści 8,2 Poza top 100
Belfer 8,0 71
Detektyw 8,5 9
Jak poznałem Waszą matkę? 8,1 58
Mr Robot 8,1 50
House of Cards 8,6 7

 

Jak widać, każda z powyższych produkcji cieszy się naprawdę dobrą oceną. Który z powyższych seriali jest według Ciebie najlepszy? Jak wygląda Twoje TOP 10? Czy te zestawienie Tobie odpowiada? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod tym artykułem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *